Xiaomi Mijia Robot Süpürge Kullanıcı Yorumları

Bir cevap yazın 5

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *


Serkan KORKMAZ

Serkan KORKMAZ

Çok çok iyi! Başka bir marka model almıştım biraz daha cüziydi, optimizasyon mesleki dezenformasyon olduğu için bunun özelliklerini görüp indirimide görünce iptal ettim bunu aldım. Öncelikle adı Robot Reyiz tanıştırayım. Geldi uygulamayı indirip wifi ya bağladım yazılıma güncelleme geldi ve yükledim. Algoritma bazlı bir haritalama sistemi var. Önceki yorumlarda harita kaydedilemiyor yorumunu gördüm sanırım bu sürümle bu özellik de gelmiş. Zamanla evi gezdikçe Burak Kut’un “Çarpa çarpa kendisi öğrensin komple*3 tikiyiz” şarkısı misali evi öğreniyor öğrendikçe haraketleri daha kararlı hale geliyor. Yatak odası hariç ( ilk günden mahremime sokacak değilim:)) her yeri süpürttüm halıları rulo yapıp yerlere paspas da attırdım. Uygulamada haritadaki alanı seçip sadece seçili alana temizlik yaptırabiliyorsunuz bu arada bu oda veya birkaç oda olabilir. Harita geliştikçe sanal duvarlar ekleyip o böldelerin temizliğini de kısıtlayabilirsiniz. Özetle delikanlı çocuk ben sevdim Robot Reyiz’i anlaşırım yani. Bekar evi için uygun sesi de cüzi dırdırı yok:) bana uyar. Haftalık program yapacağım kendisine işteyken takılsın, bu aralar yeşil küçük canavar yüzünden home office iz cümle alem gerçi. Neyse Ugulamayla Fizan’da olsanız da temizlik başlatabilirsiniz ileride ofise dönünce… Toparlarsak haznesinden çıkanlar da temizlik sonrası ortam da beni tatmin etti.

Ferdi AYKUT

Ferdi AYKUT

Detaylı yorum arayanlar yorumumu okusun. yorum yapmak için 3 hafta kadar bekledim. Öncelikle robot süpürgelere bu cihazı alana kadar karşı olduğumu belirtmek isterim, küçük haznesi çekiş gücü ne olacak küçük cihazdan vs. gibi düşüncelerim vardı çünkü bizde rainbow marka süpürge var yurtdışından almıştık inanılmaz bi makina halıyı döverek süpürüyor haftada bir açardım. neyse o yüzden tatmin olacağımı düşünmemiştim annem de temizlik takıntılı bi kadın. ürünü aldık, şunu söylüyüm hiçbir yerde yazmıyor, cihazın uygulamasında harita çıkartması için ayarlar kısmından kenarları süpür modunu açmalısınız ilk süpürmede. ilk haritayı çıkarttırdık, süpürdü bizim ev 7 odalı. tabi tek şarjda süpüremiyor ama gerçekten akıllı bi cihaz. süpürme ve emiş gücü olarak 4 modu var sessiz standart orta ve turbo olarak ona göre şarjı da hızlı yiyor tabi. cihazın fotoğrafınıda koyuyorum bunun altında da aynı şekilde dönen fırçalar var gerçekten boyu küçük işlevi büyük.. hepa filtreleri yanılmıyosam, hiçbir şekilde toz atmıyor hoş kokusu var süpürünce pis değil. cidden cihaz iyi süpürüyor her noktaya giriyor tekerleri çok iyi, sadece ipek halımızın saçaklarına takılıyor onlar çok uzun çünkü. genelde kendisini kurtarıyor saçaktan ama kurtaramazsa yardım istiyor. ayrıca cihazda türkçe dil desteği mevcut, cihaz konuşuyor. paspas modundan bahsedecek olursam, hiçbir beklentimiz yoktu paspas olayından ama zikzak biçimde harika paspas yapıyor. su haznesini bittikçe doldurmak gerekiyor orası ayrı. bizim taşlar ışıldadı. annem memnun ben memnunum, her süpürgeden sonra toz haznesini boşaltmakta fayda var. zaten boşaltması çok kolay. süpürge derdinden kurtulduğumu düşünüyorum, elektrikli süpürgenin yerini tutmaz diyen arkadaşlar daha ne bekliyor anlamış değilim. bence tutar. sadece büyük dip temel temizlikte ve koltuklarda vs. süpürge açılır artık, okuduysanız beğenin yorumu üstte kalsın

Arda GÜRSOY

Arda GÜRSOY

Şimdi söyleyeceklerime kulak verin. Ürün kendine hayran bırakıyor. Teknoloji harikası. Evi haritaladıktan sonra istediğin odayı süpür. 3+1 evde oturuyorum turbo modda sarjı 70e düşüyo evi bitirdiğinde. Yani mükemmel. Temizlik konusunda da evde 2 tane kedim var. Mop pro gelmeden hemen 1 gün öncesinde evi süpürmüştüm detaylı. Mop pro gelince salonu süpürttüm. Çıkan toza kıla inanamadım. Turbo modu bile sessiz sayılır bana göre. Halılara rahat cıkıyor. Kilimin saçaklarına dolanıyor. Kaldırın kilimleri silkelersiniz camdan Halı için çok başarılı. 29 dakikada bütün evi süpürdü. Hem de en ufak toz bırakmadan. Zaten biz normal süpürgeyle kaç dkda süpürüyoduk ki ? Üstüne bir de bel ağrısı, yorgunluk cabası. İnşallah bozulmaz bu kadar övdüm , nazar değmez inş. hayatımı kurtardı ilk günden.

Nesrin KOCA

Nesrin KOCA

Xiaomi kalitesi tartışılmaz bir marka artık. Cihaz Xiaomi ailesinin en yeni üyelerinden birisi. Mijia 1C olarak da geçiyor. Hem ıslak hem de kuru temizleme yapabiliyor. Robotu kurarken telefonunuzdan, Mi Home uygulamasının konum serviserine erişimine izin vermeniz gerekmekte. Aksi taktirde kurulum aşamasında cihaz ve uygulama eşleşmiyor. Üründe henüz Smart Map Zone Clean ve Smart Wall özelliği yok ama güncellemeler ile gelme ihtimali var. Kullanmaya başlamadan önce kabloları özellikle ince olanları toplamakta fayad var. Cihaz üstünden geçip gider ama altından bırakana kadar bir şeyleri devirme ihtimali var. Tek sorun da o zaten. Şarjı %15 olduğunda dock’a gitti ve ~2 saatte %100 şarj oldu. Standart emiş gücünde ~80 dakikada 55m2 alanı bazı yerleri 3 defa geçerek temizledi. İnanılmaz başarılı şekilde bir temizlik gerçekleştirdi. Evimizde köpeğimiz olduğu için bu tarz bir cihaz şart olmuştu ve parasını sonuna kadar hakettiğini bize gösterdi.

Deneme yapmak için 1 hafta evi süpürmedik. Robot 78 dakikanın sonunda 600ml kapasiteli temizlik haznesini sonuna kadar doldurmuştu. 1 haftada bu kadar kirleneceğine ihtimal vermezsiniz. Ya da bir sefer de bu kadar çok fazla kiri temizleyebileceğine…

Ürün üzerinde gelen yazılım 3.5.8_1025 sürümüydü. Ürünü satın aldıktan sonra yaptığım araştırmalarda Üretici firma tarafından yayınlanan bir güncelleme sonrasında (3.5.8_1048) çoğu robotun anakartı brick olmuş (bu durumda yapılacak tek şey anakart değişikliği). Neyse ki üretici firma hızlı davranarak yeni bir güncelleme sunmuş (3.5.8_1059). Ve şimdilik bir sorun yok. Cihazı update yapmadan kullanamıyorsunuz. Sistem sizi update yapmaya zorluyor, aksi taktirde uygulamdan çıkıp Mi Home uygulamasının ana ekranına atıyor. Update’lerden önce sürüm numarasını internetten aratıp sorun var mı yok mu diye araştırın.

SARS CoV 2 pandemisinden ve döviz kuru hareketinden önce bu cihazlar %50 daha ucuzdu. Satın almak için uygun zamanı kollayın.

Ayça KİNEŞ

Ayça KİNEŞ

Hem psikolojik hem de fiziksel olarak büyük rahatlık. Oldukça güzel süpürüyor. Silme özelliği daha iyi olabilirdi suyu çok çabuk bitiyor. Makina çok sessiz değil ama 4 ses modu var silent modda da iyi süpürüyor. Keşke daha önce alsaymışım.