Vestel Flora Doğa 122 WIFI A++ 12000 BTU Inverter Klima Kullanıcı Yorumları

Bir cevap yazın 1

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Yücel BALKI

Yücel BALKI

Ürün iyi bir fiyat performans ürünü. Wifi ile bağladım ve telefonumdan kontrol ediyorum.

Kargoda ve montajda hiçbir sıkıntı yaşamadık. Ancak balkonun yüzeyine montaj yaparken civata ile yere sabitlememeleri tuhafıma gitti. Dış ünite çalışırken biraz fazla gürültü yapıyordu. Yerini hafif değiltirince gürültüsü azaldı. Ancak ısıtma modunda fanı çok gürültü yapıyor. Ya da dış üniteyi ses yapmayacak bir konuma getirip bırakçam. Montaj tekniğini yeniden düşünmeliler bence. Diğer evimizde de Vestel klima var 5-6 senelik, ondan hiç ses gelmiyor neredeyse.

Inverterli klima olmasına rağmen direk yol vermeli klimalar gibi çalışıyor, bu da enteresan doğrusu. Beklentim dış ünitenin sürekli çalışması yönündeydi. Bunun yerine düşük devirden başlıyor, yavaş yavaş yükseliyor devri, sonra pat duruyor. Belki enerji verimliliği çözümüdür, bilemiyorum. Yine de fiyatına göre malzeme kalitesi felan iyi.

Vestel’in müşteri hizmetlerini çok beğendim. Montaj planlama da iyi, montaja gelen arkadaşlar da ilgili, montajdan sonra da müşteri hizmetleri 2 defa aradılar çok sağolsunlar. Sadece kabloyu geçirmek için açtıkları deliğe silikon sıksalardı iyi olurdu. Oradan su girer çünkü.

Wifi bağlantısını yapmak biraz tekerleme gibi ama zor değil. Uygulaması da kolay. Ne kadar enerji tükettiğini felan gösteriyor, bu önemli bir konu.

Ürünü almayı düşünenler, eğer ses konusu tercih kriteriniz içindeyse dış ünite sizi biraz mutsuz edebilir. Ama diğer tüm özellikleri fiyatına göre gayet iyi bir klima. Düşünmeden alın derim.