Samsung Galaxy Watch SM-R800 Akıllı Saat Kullanıcı Yorumları

Bir cevap yazın 4

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *


İrem TURAN

Çok güzel… Sarji 2 gün gidiyor bu biraz can sıkıcı ama çok fonksiyonlu ve başarılı bir saat. Sakın dandik Çin mallarına para vermeyin para biriktirin markalı alın. Bunu görünce Çin malı olanların ne kadar boş olduğunu anladım. Ücretsiz kupon dağıtan yüzlerce WatchFace maker var binlerce tema bedava. Google da yazın çıkar. İnternete girebiliyorsun çok pratik olmasada bu özelliğin olması bile güzel… Sakın tansiyon ölçen vs dandik modellere aldanmayın beş para etmez çünkü kafasına göre yani yanlış ölçüyor hepsi.

Okay KARACAN

10 gündür kullanıyorum. Eğer akıllı saat almayı planlıyorsanız, kesinlikle alın derin. Sadece giyatı biraz yüksek.

Android wear yerine Tizen işletim sistemi kullanıyor, bu yüzden marketi biraz dar ve çoğu uygulama ücretli. Ücretsiz saat şekilleri ve uygulamalar yeterli gelecektir.

Anroid bir telefonla kullanıyorum rehber, sms, takvim, ses kaydı, bildirimler sorunsuz çalışıyor. Telefon ana uygulamaları ile tam senkron çalışıyor.

whatsapp,instagram gibi 3.parti uygulamalarda ise gelen bildirimi sorunsuz Türkçe karakter sorunu yaşamadan görebiliyorsunuz ancak resimler görünmüyor. Saatden veya telefondan bildirimi kaldırdığınız an bir daha saatten ulaşamıyorsunuz 3.parti uygulamalarda.

SMS ve aramalarda bu sorun yok. whatsapp,instagram ın Tizen versiyonu olmadığı için sadece aktif bildirim üzerinden çalışıyor sistem. Markette chat history uygulamaları var saat için, whatsapp,instagram yazışmalarını kendine kaydediyor ve saatte geçmişi de görebiliyosunuz ama çokta gerekli değil.

spotify saat uygulaması var, youtube music uygulaması yok ancak telefondan youtube music çalmaya başlayınca saatteki musik uygulaması üzerinden kontrol edebiliyorsunuz.

internet tarayıcı var ama çok kullanışlı değil, zaten gerek yok. Harita uygulamaları var. Direk saatten harita açabilirsiniz veya telefonda navigasyon açınca saatten dönüş uytarılarını alan uygulamalar da var.

Sonuç, Android wear gibi gerekli gereksiz herşey olsun derseniz canınızı sıkar. Ama günlük kullanımda on numara.

Mehmet FARUK

Daha önce gear fit kullanıcısıydım. Profesyonel bisikletçiyim ve fitness ile ilgileniyorum. Yüksek yoğunlukta spor yapan birisi olduğum için tercih ettim fakat spor yapmıyorsanız bile bu saati çok seveceğinize eminim. Sayılamayacak kadar çok özelliği var ama Amerikadaki gibi keşke LTE de olsaydı dedirtmiyor değil. Telefonu almadan dışarı çıkmak ve her işi bileğimizdeki saatle görmek ne iyi olurdu. Ülkemizde yasalar gereği sadece 1 imei kullanıma açık. Telefondan bahsetmişken, saatin telefonunuza uygunluğunu kontrol etmeyi unutmayın. Telefonunuz son 3 senedir üretilen amiral gemilerinden biriyse fazla pil tüketmez. Ben Note 9 ile birlikte kullanıyorum. Telefonun bataryası ortalama bir kullanımla 2 gün dayanıyor! Saati Kullanmaya başladığım ilk 4 gün içinde 2 kere şarj ettim yani günde %50 gibi yüksek pil tüketimi yaptı. Ben de kendi kendime “bataryası güçlendi fakat ekranı büyük ve işlemcisi iyi..ondan çok harcıyor herhalde” diye düşünceye kapıldım. 5. gün akşamdan şarja koydum ve sabah kullanıma başladım. O günden itibaren bataryası en yoğun kullanımda bile 3 günü çok raht çıkartıyor. Tasarrufla 5-7 güne kadar kullanabilirsiniz. Aslında şarj etmek de aşırı kolay. Kablosuz şarj dock ile geliyor. Şarj takıntısı için bu detayı vermek istedim. 3.parti uygulamalar sorunsuz çalışıyor. Galaxy app ile istediğiniz uygulamayı indirip kullanabilirsiniz. Strava uygulamasını destekliyor fakat harita konumu göstermiyor. Güncelleme ile düzeleceğine inanıyorum. Saat 50 metreye kadar su geçirmez askeri standart korumaya sahip. Ayrıca 4 gb dahili belleği mevcut. Telefonunuz olmadan saatle bluetooth kulaklığınıza bağlanıp müzik dinleyebilirsiniz demek. Uygulamasıyla içerikleri saate aktarabilirsiniz. Yani su geçirmez bir kulaklığınız varsa müzik dinleyerek yüzebilirsiniz. Saat ile arama yapılabilir,cevap verilebilir. Mikrofonu ve hoparlörü mevcut. Araba kullanırken hiçbir dikkatiniz dağılmadan telefona cevap vermek ve konuşmak çok basit. Karşınızdaki saatle konuştuğunuzu anlamaz.

Oğuz BAYSAL

Apple Watch kullanıcısı olarak söylüyorum bu saat Apple dan daha kaliteli ve güzel gerçek bir saat gibi görünüyor ve arayüzleri Apple Watch un kilerden daha gerçekçi ve çözünürlük kalitesi çok yüksek iPhone ile kullanıyorum çok uyumlu olduğu söylenemez ancak bir saat hayranı olarak son derece kaliteli şık ve işlevsel olduğunu söylemekte fayda görüyorum belki de bu saat sayesinde Samsung dünyasına bir telefonla dahil olabilirim sanıyorum akıllı saat alacak arkadaşlara tavsiye ediyorum ayrıca Apple dan daha hesaplı ve ekonomik pili daha uzun süre dayanıyor suya toza darbelere karşı oldukça dayanıklı ilk kez akıllı saat düşünenlere kesinlikle bunu tavsiye ediyorum