Samsung Galaxy Fit2 Akıllı Bileklik Kullanıcı Yorumları

Samsung Galaxy Fit2 Akıllı Bileklik

Samsung Galaxy Fit2 Akıllı Bileklik Kullanıcı Yorumları

Samsung Galaxy Fit2 Kullanıcı Yorumları / Şikayetleri

Samsung Galaxy Fit2 hakkında alt kısımdan yorumları okuyabilir, kullanıcısıysanız yorum yapabilir veya Samsung Galaxy Fit2 hakkında şikayetlerinizi diğer kullanıcılarında görmesi için yazabilirsiniz.

Ürünü beğendin mi?

5 / 1

Bir cevap yazın 5

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *


İsmail ŞENOL

miban5 ve fit2 arasında kalarak fıt2 yi tercih ettim. İkisini de inceleme fırsatım oldu:
1. Miband5 in görüntüsünü daha estetik buldum. fit2 nin silikonu daha sert gibi sanki.
2. İkisinde gelen çağrıyı sessize alabiliyor ya da meşgule atabiliyorsunuz. fit2 de sessize alma işlemi diğer avucunuzu bilekliğin üstüne kapatarak gerçekleşiyor, hem telefon hem bileklik sessize alınıyor ve çağrı bitene kadar bileklik ekranında görünmeye devam ediyor. Miband5 te ise sessize alma işlemi ekrana dokunarak oluyor ve çağrı devam etse bile bileklik ekranından kayboluyor. (Ben bu konuda fit2 yi beğendim)
2. İkisinde de gelen bildirimler bileklik ekranından görünüyor. Fit2 de sadece son bildiriler örneğin bir yazışmadaki son msj görünüyor, istenirse hızlı yanıt seçeneği ile bileklik üzerinden cevap verilebiliyor. Miband5 te ise tüm bildirimler tüm mesajlar görünebiliyor ama cevap yazılamıyor.
3. Alarm işlevi ikisinde de güzel ancak fit2 de tüm ayarlamalar telefondan yapılıyor, miband2 de ise bileklik üzerinden aktif hale getirilebiliyor.
4. miband5 te artı olarak PAİ puanlaması, kadınlar için özel gün takibi, telefon kamerasına bağlanabilme özellikleri; fit2 de ise el yıkama hatırlatma, su ve kahve kaydı tutabilme özellikleri mevcut.
5. Fitness takibi açısından fit2 de daha fazla (hatta onlarca, pilates, aerobik, ip atlama, zıplama vs.)) seçenek mevcut
6. Saat ekran seçenekleri miband5 te daha fazla hatta kişiselleştirebilir ana ekran yapabiliyorsunuz.
7. Fit2 aynı anda 5 adet egzersizi algılayıp kaydedebiliyor, miband5 ise 2 adet
8. Diğer tüm özellikler ikisinde de hemen hemen aynı.
Sonsöz: Ben samsung telefon kullanıcısı olduğum ve fit2 nin dış görselliğinden ziyade ekran içindeki ikonlarını, bildirimleri liste şeklinde göstermesini, mesajlara cevap verme olayını ve bu nedenle akıllı saat deneyimi sunması açısından miban5 e tercih ettim. Özelliklerini iyi inceleyip neye ihtiyacınız olup olmadığına karar verin. İyi alışverişler

Erdal USTABAŞI

4 Günlük Kullanıma Göre:
Artıları;
Amoled ve dokunma hassasiyeti tatmin edici bir ekran.
4 günde %20 gitti sarji, tahminimce 9 günü görür.
Hafif ve kordon haliteli, yokmuş gibi hissi var.
Samsung uygulamaları gerçekten çok iyi, software kısmında akıllı saatlerde androide göre lider.
Sensörleri ve spor aktiviteli (ki çok fazla) iyi çalışıyor.
Whatsapp,mesajlar,gelen aramalari gösterme özelliği iyi.
Uyku modunu çok sevdim. Gece derin uygu rem vs her şeyi kalp ritmine ve harekete gore ölçüyor.
Avrupa fiyatı 60 Euro, burda yari fiyatina alıyoruz, ilginç bir duygu bu.
Eksi yönleri:
Puani kırma sebebim sarj kablosudur, 2020 yılında elle takmalı ki kolay da takılmıyor sarj kablosu mu olur, ha bide 10 cm bir şey. Böyle olduğu için ilk ve kolay bozulacak yeri de budur.
Kordona bir şey olursa naparim bilmem, henüz aksesurlar ile ilgili hiç bir şey yok, hızlıca bunun üzerine gitmeli Samsung.
Ekran amoled ama çözünürlük çok düşük, öyle pixel pixel bakişiyorsun bazen. Ekran küçük bu bir fitness bilekliği akıllı saat değil.
Uygulama mesajlarınin sadece ilk kelimesini görebiliyorsunuz, öyle cevaplanacak kadar okunamıyor, yani bir gear fit 2 gibi değil,birde instagrami desteklemiyor.
Widget lar sadece bilgi edinmelik, detayları Samsung Health uygulamasından bakıyorum, keşke üzerine dokununca bir seyler yapabilseydik.
Saat arayüzleri çok eksik, Samsung yapmış 3,5 tane aralarından renk değiştirip seçebiliyorsunuz.

Son olarak ekran çıkıyor gibi yorumlar olmuş, baya sapasağlam yerinde hatta cikarmaya çalışsanız uğraşırsınız baya.

Toparlarsam tam bir f/p ürünü ve Samsung kaliteli/güvencesi ile. Xaomi note 10 ile kullanıyorum. Keşke dediğim yerler olsa da mi band e fark atan, akıllı saate bütçem yok diyen için güzel bir ürün. Daha once Samsung Gear fit 2 kullandim, herkesinde samsung logosu vardı bunun yok nedeni ise Samsung üretimi olmaması. Bileklik anlaşmalı bir Çinli firma tarafından üretilmiş. Ben gayet memnunum spor için kullandığından. Umarım alacak arkadaşlara yardımcı olmuştur.

Altuğ SABANCI

Mi Band 5 ile arasında çok kaldım telefonum Galaxy M31 olunca bunu seçtim.
9 gündür kullanıyorum onuncu güne girecek şarjı şu an 39 bataryası gayet iyi, eğer samsung yeni nesil orijinal adaptörünüz varsa hızlı bir şekilde de doluyor.

BİLEKLİĞİN ARTILARI :
1. Nabız ölçümü gayet doğru çalışıyor.
2. Kolda gayet hafif ve şık.
3. Telefonunuz Samsungsa ve Galaxy Wearable uygulaması girerseniz direkt olarak eşleştiriyor. Çok hızlı bir şekilde.
4. Bataryası gayet güzel gidiyor. 9-10 gün oldu şu an şarjı 39.
5. Ekranı kalkık demişler ama öyle bişe yok ekranını beğendim çözünürlüğü de bu fiyat segmenti için iyi bence.
6. Arayüzü çok iyi efektler, uygulamaları felan gayet güzel.
7. Müzik kontrolü yapabiliyorsunuz, arayan kişiyi sadece reddedebiliyorsunuz açamıyorsunuz!
8. Ekran parlaklığını ayarlayabiliyorsunuz, telefona bağlıyken bildirimler bilekliğin ekranına da geliyor ve yanıtlayabiliyorsunuz
9. Su kontrolü, takvim, bir sürü egzersiz (samsung health den ayarlanır) ekleyebiliyorsunuz.
10. Alarm ayarlayabiliyorsunuz ve vakti geldiğinde elinizde titriyor, titreşimi gayet iyi.
11. El yıkama hatırlatıcı, kronometre, geri sayım zamanlayıcısı, stres ölçümü, nabız ölçümü var ve hava durumunu gösterme özelliği var.
12. Galaxy Wearable uygulamasını indirmek zorundasınız tabiiki ve burdan çok uyumlu çalışıyor, bileklik ekranındaki saat stillerini değiştirebiliyorsunuz, gece modu var ve gece yatarken bu modu açıp şarjının gitmesini engelleyebilirsiniz, sabah tekrar kapatım mutlaka adım saymıyor bu mod açıkken.
13. Suya ve toza dayanıklılık var ama ben daha suya sokmadım elimi yıkarken bile dikkat ediyorum. Çünkü eğer ki bozulma olursa garanti dışı oluyor. Ama suha sokanlarda bi sıkıntı çıkarmamıştır bence çünkü sertifikası var. Ama ben yine de sokmuyorum
14. Kalp atış sensörü var arkada bildiğiniz sinyalizasyon gibi ışık yayıyıyor yeşil bir ışık ve bu ışıkla ölçüyor çok iyi bişey bu. Youtube da karşılaştırma videosu izledim. Mi BAND 5 cansız varlıkların bile nabzını ölüyormuş ama bu gayet bildiğimiz sensörle işini yapıyor

BİLEKLİĞİN EKSİLERİ:
1. Adım sayısını bana göre doğru ölçemiyor. Bunu bi kaç kere test ettim yani diyelim oturma odasında bir koltuktan diğer koltuğa giderken attığınız 3 4 adımı ölçmüyor ve adım sayarken, adım sayınız mesela 120 iken bi kaç adım attıktan sonra 133 gibi değer veriyor yani adımları anlık olarak göstermiyor bi kaç adım atıyosun öyle gösteriyor ekranda, bilmiyorum anlatabildim mi.
2. Şarj kablosu çok kalitesiz ve çok çok çok kısa, saate giren kısmı çok değişik bir uç. Ama 7 24 şarj etmediğiniz için bu konuyu sıkıntı etmenize gerek yok.
3. Gelen mesajlar eğer uzunsa bileklik ekranında hepsini göstermiyor.
4. Bilekliğin BLUETOOTH unu KAPATMIYORSUNUZ, yani ekstra bir radyasyon yayıyor geceleri falan keşke böyle birşey olmasaydı.

Yani ben beğendim bi kaç eksiği var ama gayet iş görüyor güzel gönül rahatlığıyla aldım. Bi sıkıntısı yok.

Ömer Ali YILMAZ

Mi Band 5 ile arasında çok kaldım telefonum Galaxy M31 olunca bunu seçtim.
9 gündür kullanıyorum onuncu güne girecek şarjı şu an 39 bataryası gayet iyi, eğer samsung yeni nesil orijinal adaptörünüz varsa hızlı bir şekilde de doluyor.

Sait ÖZTÜRK

Fiyat performans ürünü, bizim tüm beklentimizi karşıladı. Eşimle beraber aldık, yoğun spor aktivitelerimizi ve uykumuzu kontrol etmek için, düşünen herkese tavsiye ederim.