Philips XB9155/07 Elektrikli Süpürge Kullanıcı Yorumları

Bir cevap yazın 2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *


Emine DEMİRBAŞ

Emine DEMİRBAŞ

Elektrikli süpürge almayı düşünen ve ne alacağı konusunda emin olamayıp yorumları okuyan herkese merhaba. Bir zamanlar bende sizin gibi kararsızdım. Hatta yazılan yorumları okuduğum da yok artık kesin bunu firma çalışanları falan yazıyor her halde diye düşünmedim de değil. Ama bu süpürgeyi alıpta kullandıktan sonra “Gerçekten biz pisliğin içinde oturuyormuşuz” diye yazan kullanıcılara kesinlikle katılıyorum. -Bizde onlardanmışız-.
10 yıldır ev eşyalarımızın yanında hediye olarak verilen farklı bir marka toz torbalı 2000W elektrik gücünde bir süpürge kullanıyorduk. İlk günden beri de hep orjinal toz torbası aldık. Artık torba fiyatları çok pahalaştı. İlk zamanlar hortumu takılı olmadan çalıştırdığınızda hava emişini elinizle kapatığınızda yerden emiş gücü ile kaldırabiliyordunuz.
Dün bu eski süpürgenin yaptığı temizliğin üzerine Philips XB9155 temizlik yaptığında, resmen halıdan tüyün pamukçuğun yanında, un gibi -abartmıyorum- toz zerrecikleri çıktı.
O yorumları yazanlara teşekkür ederim. Sizin sayenizde eşim temizlik yapmaktan keyif alıyor. Gerçekten temiz olduğunu bilmek güzel bir şey.
Gelelim ürüne; bildiğiniz Philips kalitesi pilastik aksamlar, üç farklı yer süpürme başlığı olması çok güzel, başlıklarda ki hava emiş yönlendiricileri çok iyi fikir, süpürge üzerinden hız kontrolü yok, tutma sapındaki kumandaya böyle dandik tasarım pil yatağı mı yapılır ya, zor takıyorsunuz pilleri, yaylar yamuluyor. Çöp haznesi pamukçukları iç filtreye az da olsa kaçırıyor. Yıkamak şart.
Fazla uzatmadan teşekkürler Philips, teşekkür Hepsi Burada -ki baysinden de aşağı fiyata veriyor-, kesinlikle tavsiye ederim.

Sümeyye YILMAZ

Sümeyye YILMAZ

İlk deneyimlerimi paylaşacağım.
Ürün bir günde elime ulaştı bu hız için öncelikle teşekkür ederim fakat Paketlemesinden memnun kalmadım.

Bugun detaylı bir temizlik yapma fırsatım oldu ve tüm başlıklarını her türlü zeminde kullandım. Emiş gücü gerçekten başarılı, iki kedim olduğu için tercih etmiştim o açıdan memnun kaldım. Minder ve kanepeleri tek geçişte pırıl pırıl yaptı. Kumanda özelliği olması beklediğimden daha çok kolaylaştırıyor temizliği. Entegre fırçalı ucu başlık değiştirmekle uğraşmadan kütüphane ve sehpa tozu almak konusunda ideal. Ses ise orta seviyeye kadar rahatsız edici değil, sonrası epey ses yapıyor.

Fakat beğenmediğim bazı yönleri de oldu. Normal başlığının halı ve parke özelliği var çoğu süpürge gibi. Parkede kullanırken sanıyorum altındaki sert silikonlardan ve tekerleklerinden dolayı parkede patırtı yapıyor, çok ses çıkarıyor. Plastikleri yere çarpıyor parke modunda olmasina ragmen, umuyorum parkelerimi çizmez. Makine bana çok büyük geldi, manevra kabiliyeti de zayıf. Çok mobilya olan yerlerde hareket ettirmek cok zor. Başlıkların kalitesi ne yazık ki benim evdeki bundan 4 kat daha ucuz eski makinemden kötü. Umuyorum yarın bir gün kırılmaz veya hemen zedelenmez.

Yine olsa yine bunu alır mıyım konusunda kararsızım. Çekiş gücü çok iyi olsa da başlıkları ve hantal bir makine olması hayal kırıklığı.