Arçelik Ekolojik 18325 A++ 18.000 Btu Klima Kullanıcı Yorumları

Bir cevap yazın 3

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Sude ÖNAL

Sude ÖNAL

Ürünü almadan önce çok araştırdım, çok sordum. Ürün geldi iki gün sonra teknik servis geldi kurum yaptı. Ben Çanakkale nin dağlık bir köyündeyim. Klima ile ısınmayı denemek istedim. Yerim küçük olduğu için eve doğalgaz havası veriyor yani bir soba kadar ısıtmaz. Kullanım kw na gelince, kumandanın üzerindeki onay tuşuna üç saniye basıldığı zaman o anlık tüketilen kw gösteriyor. Ama standart olarak saatte 1kw rahat gider. Şuan köyde 1kw 0.73 kuruş. Ama merkezde ise 0.93 kuruş falan. Ona göre bulunduğunuz yerin kw fiyatına göre hesap yapabilir siniz. Şimdiden alacaklara hayırlı olsun. Dediğim gibi kumandanın onay tuşuna üç saniye basılı tutarak iç ünite üzerinde anlık kw bilgisi gözükür ve kumandanın üzerinde ise o anki oda sıcaklığı bilgisi verilir.

Necati GÜLAÇAR

Necati GÜLAÇAR

elekrik bağlantısını yapmadılar siz yatıracaksınız dediler bu servis hizmeti için eksi bir durum. klima iç ünite çok büyük . sıcaklık denemesi yapıldı manisa hava şartları için uygun ama iç bölgelere gitmez bence. soğukluk ayarında sıkıntı yok baya hızlı bir soğutması var. ses konusuna gelince sürekli hızlı modda çalıştırmassanız sessiz hızlı modda biraz ses yapıyor ama oda normal bir ses. dış ünite şuan için sessiz geldi bana. ben soğutma için aldığımdan çok pahalı modellere para vermeye gerek duymadım. özellikle servis ağı için bu firmadan aldım.

Bekir AÇIKGÖZ

Bekir AÇIKGÖZ

Urunu elstirirsek, Arcelik kalitesi tartisilmaz. Sadece yerimize gore biraz zayif kaliyor, keske 18 bin btu yerine 24 binlik alsaydik. Size yeten neyse, onun uzerinde almanizi tavsiye ederim.
Benim deginmek istedigim sey, servis elemanlari. Hepimiz calisiyoruz, hepimiz isciyiz. Fakat isimizdeki stresi musteriye yansitmak cok yanlis. Her sey bir acele icerisinde, telasla calisma seklini hic begenmedim ustanin. Tamam baska klimalara da yetiseceksin ama isi eksik veya yanlis yapmak kabul edilir degil. Bunu da bir yana birakirsak, duvarda deligi acamiyor diye usta, montaj yarim kalacakti. Duvar biraz sert yapida oldugu icin, hiltiyle yariya kadar gelip edevam edemedi. Camci cagirip cami kestirmemi, boruyu da ordan gecirmeyi tavsiye etti. Sonra tekrar servis almamizi soyledi. Ki o da ilave on gun demekmis. Yani en az on gun sonrasina servis gelirmis. Demirci ustamizin hiltisini alip geldim ve bakir borular icin ustanin acamadigi deligi kendim actim. Bunu da gectik, dis unitenin ayaklarindaki 2 vidayi takmadan gidiyorlardi. Iki defa rica ettim ve sonrasinda aceleyle takip gittiler. Sonrasinda fark ettim ki taktim diyerek sadece vidayi ust kisimdan asagi dogru sokup birakmislar somun takmadan. Resimlerde gorulecegi uzere, uzun vidayi cikardim kendim vida takip somunlarini taktim. Daha once de karsilastim boyle bir durumla. Fakat farkli bir markaydi. Arcelikten beklemezdim. Isin ozeti, isten anlamiyorsaniz, isiniz yarim kalabiliyor. Alismislar kolay ise, biraz zor geldi mi hemen yarim birakiyorlar. Arcelik gibi bir firmaya bu tarz ustalari yakistiramadim.