Anker Eufy Robovac G10 Robot Süpürge Kullanıcı Yorumları

Bir cevap yazın 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *


Gani DOĞAN

Akılsız elektrik süpürgelerinin her halde en akıllısı budur. Öncelikle bir tiyo vereyim, tüm robot süpürgelerde gövde plastik olduğu ve sürekli halıya süründüğü için statik elektrik oluşup gövdeye-toz haznesine bolca toz-hayvan kılı yapışma problemi oluyor. Ancak bir temizlik bezine biraz çamaşır yumuşatıcısı döküp hafif nemli olarak süpürgeyi temizlerseniz bu sorun ortadan kalkıyor. Sürekli aynı bezi kuru veya nemli kullanırsanız neredeyse hiç toz yapışmadığını göreceksiniz.
Artıları:
– Uzun pil süresi olduğu için çarpa çarpa dolaşsa dahi yeterince dolaştığı için atladığı yer olmuyor.
– Normal bir uzaktan kumandası var. Telefonu açmakla uğraşmadan tüm ayarlarına ulaşabiliyorsunuz. İstediğiniz yere manuel yönlendirip temizletebiliyorsunuz.
– Halıya çıkınca hızlanan, sert semine inince yavaşlayan IQ Boost özelliği çok faydalı.
– Çok alçak (7,5cm). Evdeki her şeyin altına girebiliyor.
– Bakımı-temizliği kolay, Anker marka olduğu için yerleşik TR servis ve yedek parça bulabiliyorsunuz.
– Aplikasyonu var, zamana bağlı temizleme, pil ne kadar dolu, telefonla uzaktan kumanda vb. özelliklere erişebiliyorsunuz.
Eksileri:
– Haritalama yapamadığı için çarpa çarpa dolaşıyor.
– Bir seferde bütün evimi temizleyemiyor. Evi salon, koridor+2 oda, mutfak ve 3. oda olarak kafamda dörde ayırdım. Her gün salon ve diğerlerinden birisini temizletiyorum. Daha verimli oluyor.
– Halılarda temizliği düşük, evde iki kedi ve bir köpek var. Tüylerini halılardan toplaması zayıf, haftada bir normal süpürge ile halıların üzerinden geçmek gerekiyor.
– Kedi-köpek tüyü ve uzun saç nedeniyle her temizlikten sonra haznesini boşaltmak ve fırçaları-gövdeyi temizlemek gerekiyor. Sadece emerek değil, fırça kullanarak temizlediği için tüy-kıllar ana ve yan fırçalara dolanıyor. İçinden çıkan tarakta bir bıçak var, dolanmayı çok kolay kesebiliyorsunuz.(10 dakika)