Anker Eufy Robovac 35c Robot Süpürge Kullanıcı Yorumları

Bir cevap yazın 4

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *


Özge ÜNLÜ

Ürünü iki gün denemenin sonunda vardığım sonuç şöyle ki eğer tam verimli kullanmak istiyorsanız evinizde bazı şartları sağlamalısınız.
1 Ortada kablo vs olmayacak
2 Saçaklı halı olmayacak
3 Çok fazla eşya olmayacak
4 Eşyalar arası mesafe süpürgenin geçebileceği aralığa sahip olacak
5 Yatak, koltuk vs mobilyaların altı yüksek olacak
6 Sehpa, sandalye gibi unsurlar ya olmayacak ya süpürmeden önce kaldıracaksınız yada kumandasından manuel olarak süpüreceksiniz

Eğer bu şartları sağlamazsanız sadece orta alanı süpürüp geçiyor. Ayrıca deli dana gibi gezmesinden dolayı haritalı olanın daha çok tercih edilebileceği kanaatindeyim. Süpürme gücüne diyebileceğim bir şey yok üzerinden geçtiği yeri çok güzel süpürüyor. Normal süpürge mantığından farklı olarak fırçayla toz toplaması halıların içlerini çok güzel süpürmesini tüm tozları ve havları normal süpürgeden daha güzel çekmesini sağlıyor ancak halıya çıkarken ve inerken fırça yere değmediğinden o bölgedeki tozları bazen bırakabiliyor. Özellikle çok eşyalı evlerde dip köşe temizliği için çok uygun bir süpürge değil çünkü her noktaya girmesi beklenemez zaten ancak kaba temizlik için ve evde evcil hayvan besleyip her gün süpürge yapmak zorunda kalanlar için çok kullanışlı bir ürün. Çekiş gücüne söylenebilecek laf yok zaten.

Cüneyt KESKİN

Bu ikinci oldu. İlkini kendime almıştım ve o kadar memnun kaldım ki bir tane de Anneme aldım. Her gün kullandığım elektrik süpürgesini çok nadir çıkartıyorum. Kızım ve 2 kedimizle beraber yaşıyoruz, kıllar, tüyler ve saçlar ciddi sıkıntıydı bizim için ama artık bitti. Şimdi daha tecrübeli olduğum için daha detaylı bilgilendireyim :
1. Robotu her gün çalıştırıyorum ve temizliği bitirdikten sonra şarja dönmesine fırsat vermeden temizliğini yapıp sonra şarja gitmesine izin veriyorum. Ben alt ve yan fırçalarını her gün temizliyorum çünkü özellikle saç ve kıllar bu fırçalara dolandığından çıkarıp güzelce temizliyorum. Temizlik kutusu filtresini ise haftada bir temizliyorum.
2. Efektif bir temizlik istiyorsanız yerlerdeki kabloları, koltukların uzun örtülerini, halı saçaklarını ve ince paspasları robotun güzergahından kaldırın.
3. Telefonla çok kolay kurulum yapılıyor ve mükemmel uyum sağlayarak başka şehirden bile temizlik yaptırıp, şarjına gönderebiliyorsunuz.
4. Evdeki bazı engin koltuk ve yatakların ayaklarına takviye takoz koyarak 72 mm’den yüksek hale getirdim ve böylece artık neredeyse giremediği yer kalmadı.
5. Yan fırçalar sürekli aynı yöne döndüklerinden bir süre sonra döndükleri yöne doğru şekilleniyorlar, o yüzden haftada bir sağ-sol değişikliği yapın.
6. Evin her yerini temizlemesi hususunda sabırlı olun, ben alalı 2 ay oldu ve evi öğrendi, artık gitmediği köşe bucak yok ama sabır gerekiyor. Eğer yardımcı olmak isterseniz kumandasıyla veya telefonunuzla gitmesini istediğiniz yerlere yönlendirin, o da işe yarıyor.
7. Bir şekilde sıkışırsa alarm verip uzun vadede kapanıyor. Ama FIND seçeneği sayesinde yüksek sesli bir alarm verip onu bulmanızı sağlıyor.
Kesinlikle tavsiye ediyorum, alanlara da hayırlı olsun…

Abdullah GÜLER

Ürünü almadan önce buradaki ve ANKER web sitesindeki yorumları; Youtube videolarını resmen ezberledim. Çünkü kızımla yalnız yaşıyoruz ve evimizde 2 kedimiz var. Bir erkek olarak temizlik konusunda aşırı titizim, elektrik süpürgesinin toz torbasını 2 haftada bir değiştiriyorum.
Ürünü alalı 3 gün oldu ama bu yorumu yazmak için geç bile kaldım.
Alet inanılmaz, 3 günde toplam 6 defa çalıştırdım. Benim kadar titiz birinin evinden çıkan tüyleri, kılları ve tozları gördükçe dehşete düştüm. Meğer ben kızımın saçlarını, kedilerimin tüylerini ve yatak altlarındaki tozları tam anlamıyla temizleyememişim. Biraz sonra yeniden dolaştıracağım. Adını, Japonca Savaşçı anlamına gelen SENSHI koydum. Çünkü evin her yerini talan edip toz ve kıllarla savaşıyor.
Yüksekliğinin 70 mm olması sayesinde koltuk, baza ve yatak altlarına girebilip tertemiz yapıyor.
Wi-Fi bağlantısı sayesinde, Eufy Home App indirip Akıllı Telefonum ile bağlandım, aynı uzaktan komandası gibi artık telefonumdan da kontrol edebiliyorum.
Halıların üzerinde dans edip ne var ne yok toparlıyor, ancak yuvarlak fırçasına dolanan kılları temizlemezseniz, motorunu sıkıştırıp zarar verebilir.
Kedilerle ise sıkıntı yok, etrafında dolanıp şaşkın şaşkın temizliği seyrediyorlar, bence 1 ay sonra üzerine çıkıp evi dolaşacaklar.
Schedule temizliğini de denedim sıkıntı yok, belirlediğiniz gün ve saatte çalışıyor.
İşi bittikten veya şarjı kritik seviyeye geldikten sonra Şarj Ünitesi’ne dönüyor.
Ben 3 gündür her temizlikten sonra kutusunu boşaltıp, fırçalarını temizliyorum. Çünkü bu şekilde SENSHI, daha efektif çalışır ve
fırçalarının ömrü uzun olur.
Buraya yorum yapan herkese teşekkür ederim. Onlar olmasaydı tereddüt ederdim.
Ben kesinlikle tavsiye ediyorum, alan herkese hayırlı olsun.

Servet ÖZAN

Ürün çok başarılı. Ortalığı toplayın gerisini ona bırakın. Çok net bir temizlik yapıyor. Saçaklı halılara takılmıyor. Tek problemi kablolar. Zaten Anker’de kabloları ortadan toplaman için gerekli cırt klipsleri bile gönderiyor. Tek kelimeyle harika. Herkese tavsiye ederim.